Dobra inwestycja, czyli torebki ekskluzywne

Gustowny dodatek, świadczący o elegancji czy dobrym guście jego właściciela czy właścicielki, jest marzeniem wielu osób. To gwarancja jakości, komfortu i… dobrego samopoczucia. Tak jest też w przypadku torebek ekskluzywnych.

Takie torebki mogą pochodzić od znanych projektantów czy domów mody (kultowe it bags), ale także być rękodziełem małych (również krajowych) manufaktur. W obu przypadkach są to produkty wysokiej jakości. W drugim przypadku nawet łatwiej o większą oryginalność (nietuzinkowe wzory torebek są zastrzeżone, a klient ma możliwość personalizacji produktu) i o… niższą cenę. Żeby taka inwestycja w każdym przypadku cieszyła (i służyła jak najdłużej), dobrze zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które (oprócz ceny) są gwarantem tego, że pożądany towar należy do rodzaju torebek ekskluzywnych:

  • moc skóry

Torebki ekskluzywne są wykonane przeważnie z wysokości różnego rodzaju skór naturalnych. Dobrze wybrać tę zrobioną z najbardziej uniwersalnej i najodporniejszej. Do najwytrzymalszych, odpornych na zarysowania, zabrudzenia, zagniecenia i wilgoć należą: skóra licowa i lakierowana skóra licowa. Wytrzymałą skórą jest też nubuk (a dodatkowo ma ciekawą fakturę).

  • detale, szczegóły, ozdoby

Torebki ekskluzywne są wykonane z dużą dbałością o detale. Nie mam mowy o jakichś niedoróbkach. Ozdoby są profesjonalnie umocowane i wpasowane w materiał torebki.

  • szwy

Szwy i przeszycia (zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne) powinny być mocne (użyte są wysokiej jakości nici), proste, bez pętelek i wykonane z największa pieczołowitością oraz starannością.

  • zapięcie

Musi być wytrzymałe i gwarantujące, że nic z torebki nie wypadnie (nieważne, jakiego jest rodzaju). Zamek błyskawiczny musi być solidny, metalowy o prostych ząbkach.

  • podszewka

Ważne by była wykonana z wytrzymałego odpornego na poprucia i zaciągnięcia materiału. Bardziej eleganckie, wizytowe torebki mają podszewki uszy

Może Ci się również spodoba